studia stacjonarne i niestacjonarne I i II stopnia
Ulotka PDF | Plan studiów | Efekty kształcenia
[ Więcej informacji na stronie Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu ]
Ogrodnictwo to dziedzina nauki zajmująca się hodowlą i uprawą roślin sadowniczych, warzywnych, zielarskich i ozdobnych, a także projektowaniem, urządzeniem i pielęgnacją terenów zieleni.
PRZYKŁADY PRZEDMIOTÓW:
Treści podstawowe: zagadnienia związane z botaniką, fizjologią, genetyką i hodowlą roślin, biotechnologią. Treści kierunkowe: kształcenie w zakresie produkcji ogrodniczej ze szczególnym uwzględnieniem uprawy roślin sadowniczych, warzywnych, przyprawowych, ozdobnych oraz w zakresie nasiennictwa i szkółkarstwa oraz projektowania, urządzania
i pielęgnacji terenów zieleni. Ponadto przekazywane są treści obejmujące zagadnienia z ekonomiki i organizacji produkcji ogrodniczej oraz ochrony roślin.
PERSPEKTYWY ZAWODOWE:
– w gospodarstwach sadowniczych i szkółkarskich, w tym ekologicznych, w firmach i ośrodkach doradztwa rolniczego, giełdach i centrach ogrodniczych, firmach dostarczających środki produkcji dla gospodarstw,
- w gospodarstwach warzywniczych i zielarskich, w tym ekologicznych, w firmach i ośrodkach doradztwa ogrodniczego, giełdach i centrach ogrodniczych, firmach dostarczających środki produkcji dla gospodarstw,
– w gospodarstwach produkujących rośliny ozdobne i ozdobny materiał szkółkarski, w instytucjach i przedsiębiorstwach na stanowiskach związanych z doradztwem ogrodniczym, w firmach zajmujących się aranżacją wnętrz, w kwiaciarniach, na giełdach kwiatowych, w firmach ogrodniczych specjalizujących się w zakładaniu, konserwacji i rewaloryzacji terenów zieleni, parków i ogrodów.
– w gospodarstwach ogrodniczych, grupach producenckich, w firmach doradczych i szkoleniowych, instytucjach i firmach na stanowiskach związanych z doradztwem ogrodniczym
STAWIAMY NA PRAKTYKĘ!
REKRUTACJA:
Rekrutacja na studia odbywa się drogą elektroniczną za pomocą systemu IRK. Osobiste konto rejestracyjne służy do złożenia aplikacji na wybrany kierunek (kierunki), a także jest jedynym źródłem przekazywania kandydatowi informacji o wyniku postępowania rekrutacyjnego.
O przyjęcie na studia pierwszego stopnia mogą ubiegać się kandydaci posiadający świadectwo dojrzałości.
Postępowanie kwalifikacyjne na studia I stopnia dla kandydatów:
- z tzw. nową maturą oparte jest na wynikach części pisemnej zewnętrznego egzaminu maturalnego. W ocenie konkursowej
stosowane są mnożniki odnoszące się do ocen z przedmiotów zdawanych na maturze na poziomie podstawowym lub rozszerzonym.
- z tzw. starą maturą oparte jest na konkursie świadectw dojrzałości. Jeżeli kandydat nie zdawał egzaminu dojrzałości z przedmiotów objętych konkursem, wówczas brane są pod uwagę oceny końcowe z tych przedmiotów uwzględnione na świadectwie ukończenia szkoły.
- laureatów i finalistów olimpiad i konkursów: w zależności od tematyki konkursu lub olimpiady uwzględnia się zasady
preferencyjne.
O przyjęcie na studia drugiego stopnia mogą ubiegać się kandydaci posiadający tytuł inżynieria lub magistra inżyniera, uzyskanyna kierunkach pokrewnych.
Przedmioty maturalne uwzględniane w rekrutacji: język obcy nowożytny oraz jeden przedmiot do wyboru: biologia, matematyka, chemia, fizyka i astronomia, informatyka, geografia.
Mnożniki stosowane w ocenie konkursowej:
poziom podstawowy |
poziom rozszerzony |
|
przedmiot obowiązkowy | 1.3 | 2.0 |
Jeden przedmiot do wyboru: | 2.0 | 4.0 |
O przyjęcie na studia drugiego stopnia mogą ubiegać się kandydaci posiadający tytuł inżynieria lub magistra inżyniera.
Dział Organizacji Studiów:
rekrutacja@up.lublin.pl , 81445 66 45
Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
ul.. Akademicka 13, 20-950 Lublin
tel. 81 445 65 05, dziekanat.ogrodniczy@up.lublin.pl