20-612 LUBLIN, ul. Głęboka 28
tel. (+81) 531 96 60,
fax. (+81) 531 96 69
W ofercie począwszy od naboru 2016/2017
***
studia stacjonarne pierwszego stopnia (inżynierskie) trwają 3,5 roku,
niestacjonarne pierwszego stopnia (inżynierskie) trwają 4 lata
studia stacjonarne i niestacjonarne II stopnia
Kierunek jest ściśle powiązany z aktualnymi trendami integrowania chłodnictwa, klimatyzacji, ogrzewnictwa i wentylacji z ekoenergetyką, szczególnie w sferze optymalizacji pozyskiwania i wykorzystania energii w zgodzie z dbałością o jakość środowiska. Obowiązkowa praktyka czterotygodniowa realizowana jest w okresie przerwy wakacyjnej po trzecim roku studiów. Praktyka odbywa się w firmach branży HVAR oraz produkcji chłodniczej. Studenci odbywają praktyki w działach: projektowych, technicznych, produkcyjnych, energetycznych, magazynowych, transportowych, oraz w laboratoriach badawczych
Ilustracja: Termowizyjny obraz instalacji centralnego ogrzewania (Kat. Chlodnictwa i EPS)
PRZYKŁADY PRZEDMIOTÓW:
podstawy chłodnictwa, wentylacji i klimatyzacji, systemy konwersji energii, energetyka budynku, ekologia i uzdatnianie powietrza, technologie kriogeniczne, inżynieria opakowań, grafika inżynierska, energetyka prosumencka, logistyka i systemy transportowe w chłodnictwie, projektowanie instalacji grzewczych i ciepłowniczych, inteligentne systemy
sterowania.
W toku studiów wykorzystywana będzie nowoczesna baza dydaktyczna oraz zaplecze badawcze Innowacyjnego Centrum Nowych Technik i Technologii w Inżynierii Rolniczej i pozostałych jednostek Wydziału oraz baza produkcyjna i laboratoryjna firm branżowych, które wyraziły chęć aktywnej współpracy.
Stacja sprężarek w chłodni składowej (Kat. Chłodnictwa i EPS)
Instalacja wspomagająca obróbkę żywności ciekłej (laboratorium ul. Głęboka 28) (Kat. Chłodnictwa i EPS)
PERSPEKTYWY ZAWODOWE:
Absolwent będzie dysponował podstawową wiedzą, kompetencjami i umiejętnościami z chłodnictwa w zakresie budowy i eksploatacji podstawowych instalacji, wyposażenia i technologii w działalności przemysłowej oraz w życiu codziennym.
Studenci w czasie zajęć laboratoryjnych z chłodnictwa (Kat. Chlodnictwa i EPS)
Równocześnie studia umożliwiają nabycie wiedzy i umiejętności w zakresie kształtowania parametrów środowiska pracy i życia z uwzględnieniem komfortu działających ludzi, poprzez wykorzystanie klimatyzacji, wentylacji i skojarzonych technologii ogrzewnictwa i ciepłownictwa. Dotyczy to także sfery logistyki i transportu. Stąd, absolwent zyska podstawy wynikające z kierunku do działania zawodowego w całej gospodarce i sferze bytowej ludzi z uwzględnieniem przemysłu najnowszych technologii, medycyny, wspomagania życia codziennego włącznie z rekreacją i rehabilitacją.
STAWIAMY NA PRAKTYKĘ:
REKRUTACJA
Rekrutacja na studia odbywa się drogą elektroniczną za pomocą systemu IRK. Osobiste konto rejestracyjne służy do złożenia aplikacji na wybrany kierunek (kierunki), a także jest jedynym źródłem przekazywania kandydatowi informacji o wyniku postępowania rekrutacyjnego.
O przyjęcie na studia pierwszego stopnia mogą ubiegać się kandydaci posiadający świadectwo dojrzałości.
Postępowanie kwalifikacyjne na studia I stopnia dla kandydatów:
- z tzw. nową maturą oparte jest na wynikach części pisemnej zewnętrznego egzaminu maturalnego. W ocenie konkursowej stosowane są mnożniki odnoszące się do ocen z przedmiotów zdawanych na maturze na poziomie podstawowym lub rozszerzonym.
- z tzw. starą maturą oparte jest na konkursie świadectw dojrzałości. Jeżeli kandydat nie zdawał egzaminu dojrzałości z przedmiotów objętych konkursem, wówczas brane są pod uwagę oceny końcowe z tych przedmiotów uwzględnione na świadectwie ukończenia szkoły.
- laureatów i finalistów olimpiad i konkursów: w zależności od tematyki konkursu lub olimpiady uwzględnia się zasady preferencyjne.
Przedmioty maturalne uwzględniane w rekrutacji: język obcy nowożytny oraz jeden przedmiot do wyboru: matematyka, chemia, fizyka i astronomia, informatyka, geografia.
Mnożniki stosowane w ocenie konkursowej:
poziom podstawowy |
poziom rozszerzony |
|
Przedmiot obowiązkowy: |
1.3 | 2.0 |
Jeden przedmiot do wyboru: |
2.0 | 4.0 |
Dział Organizacji Studiów:
rekrutacja@up.lublin.pl , 81 445 66 45, 445 68 85
Wydział Inżynierii Produkcji: ul. Głęboka 28, 20-612 Lublin
tel. 81 531 96 69, dziekanat.wip@up.lublin.pl