20-950 LUBLIN, ul. Akademicka 13
studia stacjonarne i niestacjonarne
| Plan studiów | Efekty kształcenia
Kierunek z przyszłością!
Studia stacjonarne i niestacjonarne I i II stopnia
Studia dwustopniowe - 3,5-letnie stacjonarne inżynierskie i 1,5-roczne stacjonarne magisterskie oraz 4-letnie niestacjonarne inżynierskie i 2-letnie niestacjonanre magisterskie. Wymagane przedmioty w postępowaniu rekrutacyjnym: język obcy nowożytny oraz jeden przedmiot do wyboru: biologia, matematyka, chemia, informatyka, geografia, fizyka i astronomia, wiedza o społeczeństwie.
Specjalności:
na studiach stacjnonarnych I stopnia:
oraz na studiach stacjonarnych II stopnia:
Logistyka i i marketing produktów
Studia na kierunku towaroznawstwo mają charakter interdyscyplinarny, łączą nauki przyrodnicze z wiedzą prawniczo-ekonomiczną. Studia te kształcą specjalistów z zakresu organizacji, kształtowania i ochrony jakości produktów, usług, obrotu krajowego i międzynarodowego, w tym obsługi celnej oraz logistyki i marketingu. Na studiach I stopnia zajecia realizowane są na trzech specjalnościach - zarządzanie jakością towarów konsupmcyjnych, obrót towarowy i obsługa celna oraz od roku akademickiego 2017/18 - menadżer produktu i sprzedaży. Na studiach II stopnia zajęcia realizowane są na specjalnościach: zarzadzanie jakością towarów konsumpcyjnych, obrót towarowy i obsługa celna oraz logistyka i marketing produktów.
Absolwenci tego kierunku będą mogli podejmować pracę jako towaroznawcy, menedżerowie jakości szczebla operacyjnego w przedsiębiorstwach produkcyjnych, handlowych, w rolnictwie, na giełdach towarowych (działy produkcji, marketingu oraz dystrybucji i logistyki produktów) w urzędach celnych, firmach spedycyjnych i logistycznych oraz administracji państwowej i terenowej, a także w laboratoriach analitycznych i kontroli jakości oraz certyfikacji produktów, ośrodkach badawczo-rozwojowych. Są przygotowani do prac zwiazanych ze standaryzacją i certyfikacją wyrobów oraz wprowadzaniem systemów zapewniania jakości.
KSZTAŁCIMY PRAKTYCZNIE!
Studia na kierunku towaroznawstwo mają charakter interdyscyplinarny, łączą nauki przyrodnicze z wiedzą prawniczo-ekonomiczną. Kształcą specjalistów z zakresu organizacji, kształtowania i ochrony jakości produktów, usług, obrotu krajowego i międzynarodowego, w tym obsługi celnej oraz logistyki i marketingu.
PRZYKŁADY PRZEDMIOTÓW:
towaroznawstwo ogólne, makroekonomia, mikroekonomia, europejska integracja gospodarcza, technologie pozyskiwania surowców, podstawy marketingu, zarzadzanie jakością, opakowalnictwo, aparatura i inżynieria procesów produkcyjnych, metody oceny produktów, zarządzanie sprzedażą, analiza rynku, e-handel, negocjacje i techniki sprzedaży, prawo celne*, prawo administracyjne i finansowe*
* - realizacja tych przedmiotów zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów poz 1702 z dn 27 XI 2014 r. w sprawie wpisu na listę agentów celnych daje uprawnienia potrzebne do świadczenia usług pośrednictwa celnego
PERSPEKTYWY ZAWODOWE:
Absolwent może podejmować pracę jako towaroznawca, menedżer jakości szczebla operacyjnego w przedsiębiorstwach produkcyjnych, handlowych, w rolnictwie, na giełdach towarowych (działy produkcji, marketingu oraz dystrybucji i logistyki produktów), w urzędach celnych, firmach spedycyjnych i logistycznych oraz administracji państwowej i terenowej, a także w laboratoriach analitycznych i kontroli jakości oraz certyfikacji produktów, ośrodkach badawczo-rozwojowych oraz jednostkach doradczych i projektowych.
Jest przygotowany do prac związanych ze standaryzacją i certyfikacją wyrobów oraz wprowadzaniem systemów zapewniania jakości. Posiada umiejętności oceny doboru materiałów inżynierskich i technologii do różnych zastosowań oraz oceny własności produktów.
STAWIAMY NA PRAKTYKĘ:
REKRUTACJA
|
Rekrutacja na studia odbywa się drogą elektroniczną za pomocą systemu IRK. Osobiste konto rejestracyjne służy do złożenia aplikacji na wybrany kierunek (kierunki), a także jest jedynym źródłem przekazywania kandydatowi informacji o wyniku postępowania rekrutacyjnego.
O przyjęcie na studia pierwszego stopnia mogą ubiegać się kandydaci posiadający świadectwo dojrzałości.
Postępowanie kwalifikacyjne na studia I stopnia dla kandydatów:
- z tzw. nową maturą oparte jest na wynikach części pisemnej zewnętrznego egzaminu maturalnego. W ocenie konkursowej stosowane są mnożniki odnoszące się do ocen z przedmiotów zdawanych na maturze na poziomie podstawowym lub rozszerzonym.
- z tzw. starą maturą oparte jest na konkursie świadectw dojrzałości. JeżeLi kandydat nie zdawał egzaminu dojrzałości z przedmiotów objętych konkursem, wówczas brane są pod uwagę oceny końcowe z tych przedmiotów uwzględnione na świadectwie ukończenia szkoły.
- Laureatów i finalistów olimpiad i konkursów: w zależności od tematyki konkursu lub olimpiady uwzględnia się zasady preferencyjne.
Przedmioty maturalne uwzględniane w rekrutacji: język obcy nowożytny oraz biologia, matematyka, chemia, fizyka i astronomia, informatyka, geografia, wiedza o społeczeństwie.
Mnożniki stosowane w ocenie konkursowej:
poziom podstawowy |
poziom rozszerzony |
|
Przedmiot obowiązkowy: |
1.3 | 2.0 |
Jeden przedmiot do wyboru: |
2.0 | 4.0 |
KONTAKT W SPRAWIE REKRUTACJI:
Centrum Dydaktyki i Spraw Studenckich:
tel. 81 445 66 45, 445 68 85, rekrutacja@up.lublin.pl
Wydział Agrobioinżynierii:
ul. Akademicka 13, 20-950 Lublin
tel. 81 445 69 46, dziekanat.agbioinz@up.lublin.pl